/Files/images/_012/harchuvannya2.jpg

Особливу увагу приділятимуть зниженню кількості спожитого цукру.

Оновлення нормативної бази стало першим етапом реформи шкільного харчування, яка впроваджується за ініціативи Першої леді України Олени Зеленської. Норми та порядок організації харчування у закладах освіти і дитячих закладах оздоровлення та відпочинку було затверджено іопублікованона сайті Кабінету міністрів.

«Нові норми мають на меті зробити шкільне харчування збалансованішим та корисним для дітей. У документі міститься інформація про розподіл білків, жирів та вуглеводів, які мають містити страви, пропоновані школярам упродовж дня, – розповідають у Міністерстві освіти та науки України. Особливу увагу під час організації харчування приділяють зниженню кількості спожитого цукру. Вміст цукрів у харчових продуктах, призначених для продажу у буфетах, торговельних апаратах, які пропонуються школярам, та у харчових продуктах, що використовуються для приготування готових страв, обмежується на рівні не більш ніж 10 грамів на 100 грамів/мілілітрів харчового продукту».

З-поміж інших змін до норм, які запрацюють з 1 вересня 2021 року, такі:

– кількість цукру зменшиться у 2-2,5 рази – до 7,5 г на одне приймання їжі;

– кількість фруктів збільшиться до 100 г на одне приймання їжі;

– кількість хліба на 1 приймання їжі зменшиться з 60-80 г до 30-50 г;

– кількість м’яса збільшиться так, аби протягом п’ятиденного робочого тижня при одноразовому харчуванні забезпечити дві порції м’яса по 70 г, 100 г або 120 г кожна, залежно від віку дітей;

– кількість молочних продуктів збільшиться при формуванні меню: новими нормами передбачено одну порцію молока чи молочних продуктів щодня, а саме: 200 мл молока, або 125 мл йогурту чи кефіру, або 125 г сиру кисломолочного, або 75 г сиру м’якого, або 15 г сиру твердого, або 25 г сметани на вибір.

«Важливим елементом забезпечення усіх школярів здоровою та безпечною їжею є врахування особливих дієтичних потреб здобувачів освіти. Так, залежно від цих потреб дітей мають обов’язково інформувати про ті харчові елементи у складі страв, що можуть викликати погіршення стану здоров’я або алергічну реакцію», – підкреслюють у МОН.

Також, наприклад, здобувачам освіти з харчовою алергією на молоко та молочні продукти (відповідно до медичної довідки, виданої лікарем загальної практики – сімейним лікарем чи лікарем-педіатром, в якій зазначено особливі дієтичні потреби дитини з встановленим діагнозом) для харчування пропонуються рослинні напої. А школярам з підтвердженим діагнозом «целіакія» (непереносимість глютену) повинні пропонуватися продукти та страви, що не містять глютену та його слідів – їхній перелік є в документі.

Кiлькiсть переглядiв: 183

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.